Вибори до місцевих рад 2020 року відбудуться на новій територіальній основі

Верховна Рада України підтримала законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», який дозволяє продовжити реформу децентралізації без змін до Конституції України.

Як відомо, публічне обговорення проєкту змін до Основного закону, яке активно проводили в регіонах, було заблоковано через оголошення загальнонаціонального карантину.

Для продовження змін, необхідно було визначити механізм, який би дозволив сформувати нову територіальну основу місцевого самоврядування до початку виборів, які восени цього року мають відбутися до органів місцевого самоврядування.

Оскільки процес добровільного об’єднання фактично вичерпав свій потенціал, ухваленим законопроєктом запропоновано доручити Кабінету Міністрів України, до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України, здійснити формування структури територіальних громад. Закон визначає поняття «територіальної громади», яка знаходитиметься в основі первинного рівня організації місцевого самоврядування та «адміністративний центр територіальної громади», в якому розміщуватиметься представницький орган місцевого самоврядування.

Регіональний консультант з юридичних питань (проєкт «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Андрій Деркач у коментарі для газети «Галичина» зазначив:

«Одним з найважливіших аспектів цього закону є те, що КМУ здійснюватиме визначення адміністративних центрів територіальних громад та затвердження їх територій на основі перспективних планів формування територій громад області. Сподіваємося, що ця норма гарантуватиме врахування результатів клопіткої праці, яку представники місцевого самоврядування, експертного середовища та виконавчої влади здійснили, розробляючи та узгоджуючи ці проєкти та дозволить уникнути політичних маніпуляцій і необґрунтованих змін до вже погоджених проєктів перспективних планів. Очікуємо, що в найближчому часі завершиться процес затвердження КМУ перспективних планів, а відповідно до початку виборчого процесу буде сформовано перелік територіальних громад, в яких відбуватимуться вибори до представницьких органів влади».

Вибори до місцевих рад 2020 року відбудуться на новій територіальній основі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *