До відкриття ринку землі Рада повинна прийняти ряд обов’язкових законів

Верховна Рада до відкриття ринку землі з 1 липня 2021 року має проголосувати низку законопроєктів про передачу земель державної власності за межами населених пунктів, про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві та доопрацювати антирейдерський законопроєкт у частині захисту прав власності на землю. Про це заявив уповноважений президента з земельних питань Роман Лещенко в ефірі каналу «Україна 24».

«Ми продовжуємо працювати із законопроєктом №2194, який передбачає передачу у власність територіальних громад право розпорядження землями, які їм історично належать. Ми хочемо усунути Держгеокадастр і його посадових осіб від цього процесу. Плануємо доопрацювати антирейдерський закон в частині захисту права власності на землю, допрацьовуємо переважне право оренди для викупу землі»,

– повідомив він.

Крім того, він зазначив, що в найближчі тижні парламент повинен прийняти закон про Фонд гарантування кредитів для малих і середніх фермерів.

«Ми розширимо програму фінансування для викупу землі аграріями шляхом компенсації кредитної ставки. Плануємо доопрацювати систему контролю і моніторингу для захисту земель сільгосппризначення»,

— зауважив Лещенко.

Крім того, У планах до 1 липня 2021 року доопрацювати кадастр, який на сьогодні заповнений на 78%.

Ми детенізуємо більш 12 млн га землі, які перебувають нині в тіні, шляхом прийняття закону про оподаткування з гектара землі відповідно до нормативної грошової оцінки. А за результатами реалізації земельної реформи будемо піднімати питання аграрної реформи.

«Сьогодні аграрний сектор це 20% ВВП України , більше 50% валютної виручки та основа економіки»,

— сказав уповноважений президента із земельних питань.

Нагадаємо, що 28 квітня президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

До відкриття ринку землі Рада повинна прийняти ряд обов’язкових законів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *