Одним з важливих документів на житло є технічний паспорт. Технічний паспорт на будинок – це документ, що містить у собі основні відомості про об’єкт нерухомого майна. У технічному паспорті зазначаються такі характеристики будинку:

 • місцезнаходження (адреса) об’єкта;
 • склад;
 • технічні характеристики;
 • план та опис об’єкта;
 • ім’я/найменування власника/замовника;
 • відомості щодо права власності на об’єкт нерухомого майна;
 • відомості щодо суб’єкта господарювання, який виготовив технічний паспорт.

Зокрема, вказується рік споруди і матеріал фундаменту, стін і перекриттів, кількість поверхів, висота, розміри кімнат і нежитлових приміщень. Описується призначення кожного з них. Наприклад, якщо у будинку були перепланування, то зазначаються відомості про ті роботи, які проводилися, їх дату і наявність дозволу на проведення.

Треба розуміти, що технічний паспорт не є правовстановлюючим документом на нерухомість, а тільки інформаційним. Він може бути оформлений як на всю будівлю так і на окремі її частини (наприклад, на кімнату у будинку квартирного типу).

Для чого потрібний технічний паспорт?

Технічний паспорт необхідний у таких випадках:

 • приватизація будинку;
 • здійснення операції по купівлі-продажу, обміну, даруванні;
 • оформлення права власності після проведення капітального ремонту будівлі, реконструкції чи перепланування;
 • переведення приміщень із житлового приміщення в нежитлове;
 • відчуження будинку;
 • при оформленні спадщини на нерухомість;
 • при поділі, об’єднанні об’єкта нерухомого майна або виділенні частки;
 • отримання різних довідок-характеристик і т.д.

Складовими частинами технічного паспорта на житловий та садовий (дачний) будинок є:

1) схема розташування будівель та споруд – це частина техпаспорта на будинок, яка описує його схематично, зокрема на ній зображують контури будинку і споруд (гаража, сараю, навісу, літньої кухні, туалету і т.д.) вид зверху. Кожній споруді присвоюється літера А, Б, В, Г, Д і т. Д. Ці літери є свого роду оригінальними іменами будівель, які використовуються в техпаспорті будинку для того, щоб відрізняти один гараж від іншого, гараж від навісу і т. д. Арабськими цифрами 1, 2, 3, … позначають такі споруди, як: паркан, ворота і т. д., які стоять на землі і не мають обсягу. Римськими цифрами I, II, III, … позначають такі споруди: підпірна стінка, відкритий бетонний басейн, мощення, колодязь, які знаходяться на поверхні або поглиблені в землю.

2) експлікація до схеми розташування будівель та споруд – зазначається назва будівель та споруд та площа земельної ділянки ;

3) план будинку – це горизонтальний розріз або вид зверху будинку, який містить у собі написи стосовно поверхів, площі, нумерації квартир та окремих приміщень, розмір приміщень (довжина, ширина), нумерація квартир та окремих приміщень, розміщення санітарно-технічного обладнання;

4) експлікація приміщень будинку – містить у собі інформацію стосовно місцезнаходження будинку, кількості поверхів, номерів, призначення та загальної площі приміщень;

5) характеристика будинку – включає у себе відомості щодо назви, висоти, площі та об’єму будівель та споруд, рік спорудження/реконструкції, опис основних конструктивних елементів (фундамент, стіни, покрівля, перекриття, підлога, сходи), інженерного обладнання (електрика, водопровід, каналізація, газопровід, ліфт, сміттєпровід, вид опалення).

Для того щоб отримати технічний паспорт на будинок, необхідно звернутися або в державну установу – БТІ (Бюро технічної інвентаризації) або приватну компанію, яка займається виконанням такого роду робіт і має відповідні дозвільні документи (кваліфікаційний сертифікат експерта в галузі архітектури).

Складання технічного паспорту спеціалістами нашої компанії

Наша компанія має значний досвід, технічні можливості та відповідних спеціалістів для підготовки технічного паспорту на житловий будинок.

Технічний паспорт на будинок

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *