У Мінагрополітики озвучили 7 порад керівникам громад для прозорого управління земельними ресурсами

Після ухвалення законопроєкту №2194, який можна назвати новою українською земельною Конституцією, ОТГ стануть повноцінними господарями своєї землі. Але мало отримати права та можливості, потрібно розуміти, як ними ефективно скористатися. Це стосується і керівників громад, і мешканців. Про це розповів Роман Лещенко, міністр аграрної політики України, на своїй сторінці у Facebook, з посиланням на epravda.com.ua.

«Очільники об’єднань для місцевих — близьке першоджерело до якого дослухаються. Не слід забувати, що їм належить функція запуску ринку землі на місцях та додаткове пояснення нововведень людям. Тож, які кроки насамперед мають зробити голови громад? Ми в Мінагрополітики разом з фахівцями розробили інструкцію, що складається з семи пунктів з відповідями на поширеніші питання»,

— написав міністр.

Таким чином, голови громад мають зробити насамперед такі кроки:

  • Провести інвентаризацію земель громади та створити картографічну основу.
  • Замовити комплексний план просторового розвитку територій громади.
  • Провести зустрічі з потенційними інвесторами.
  • Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади.
  • Створити електронний архів землевпорядної документації та забезпечити публікацію містобудівної та землевпорядної документації громади в інтернеті.
  • Виставити вільні землі в оренду на земельному аукціоні, щоб збільшити надходження до місцевого бюджету.
  • Знайти професійних землевпорядників.

Зазначимо, що за різними оцінками, громади мають отримати з державної у комунальну власність близько 10 млн га землі. Це стане можливим після ухвалення законопроєкту №2194, у який народні депутати внесли 3128 поправок до другого читання, намагаючись загальмувати процес передавання землі громадам.

У Мінагрополітики озвучили 7 порад керівникам громад для прозорого управління земельними ресурсами
Позначено на:        

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *