Гуцульські громади планують об’єднатися заради розвитку туризму

15 громад Прикарпаття можуть долучитися до масштабного проєкту розвитку гуцульського етносу на теренах Західної України.

Про це йшлося під час круглого столу з представниками громад, який організував ULEAD Івано-Франківський регіональний офіс Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe, інформує Агенція Розвитку ОТГ Прикарпаття.

«Самотужки важко долати виклики, тому слід гуртуватися у спільному розвитку»,

– підкреслив керівник Івано-Франківського РО Руслан Панасюк.

Експерт додав, що Мінрегіон поділив Україну на 10 регіонів, які об’єднані за історичним, територіальним та культурним принципами. Гуцульських громад – чи не найбільше, тому потрібно швидко адаптуватися до нових умов та продукувати спільні проєкти.

Радник Івано-Франківського РО Максим Чопей торкнувся теорії та практики міжмуніципального співробітництва. Зокрема, йшлося про те, що на Прикарпатті шість громад напрацювали Концепція узгоджених дій в рамках проєкту SPACES.

«Ентузіазм громад повинен втілюватися в конкретних напрацюваннях які будуть нести за собою якісні зміни в громадах»

– переконаний Чопей

Цікавим досвідом з колегами поділився Руслан Бойчук, який розвиває бренд Верховини. Він разом із командою однодумців заснував у Верховині громадську організацію “Гуцулики”, яка займається популяризацією та розвитком туристичного потенціалу регіону. Представник громадської організації переконаний, що важливий ефект у промоції краю дає співпраця влади, бізнесу та громадськості і брендинг території.

«Громади не мають конкурувати між собою, їм слід правильно використати бренд Гуцульщини та відкрити край для мандрівників та збільшити туристичний трафік»

– зауважив виконавчий директор Агенції Розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

Спеціаліст запропонував у майбутньому створити портал гуцульських громад, де була зібрана інформація про них, туристичні принади та інвестиційний потенціал.

Голова Ясінянської територіальної громади Закарпатської області Андрій Делятинчук озвучив ідеї щодо підписання договору про міжмуніципальне співробітництво та презентував проєкт такого договору. Очільник громади переконаний, що синергія громад дасть значно більший ефект, ніж робота кожної громади над власним розвитком окремо. Нині йдеться про амбітний задум міжобласного, а можливо, і міждержавного договору об’єднання гуцульських громад.

«Якісний розвиток туризму можливий через партнерство, підтримку прадавніх промислів та ремесел, промоції унікальних гуцульських продуктів – овечої та коров’ячої бринзи, адже, коли гуцули стають в аркан, то більшої сили немає»,

– додав представник громади.

«Спільна праця громад Гуцульщини піде всім на користь»,

– підтримав ідею укладення договору міжмуніципального співробітництва голова Космацької громади Дмитро Мохначук.
Гуцульські громади планують об’єднатися заради розвитку туризму

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *