Уряд може скасувати право на безоплатне користування земельними ділянками державної власності релігійним організаціям

Представники Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій обговорили з керівництвом Мінагрополітики доцільність збереження їхнього права постійного землекористування. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, новим законопроєктом №5385 запропоновано скасувати право на безоплатне постійне користування земельними ділянками державної та комунальної власності релігійними громадами. Також релігійним організаціям пропонується брати участь у земельних торгах і користуватися землями виключно за орендну плату.

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала парламенту і уряду не поширювати дію законопроєкту №5385 на релігійні організації. До того ж, на переконання ВРЦіРО, доцільним є внесення змін до Земельного кодексу України, щоб надати релігійним організаціям право отримувати державні земельні ділянки у приватну власність, зокрема під храмами та іншими культовими і допоміжними спорудами.

У зустрічі взяли участь Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко та представники Ради Церков, зокрема Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Української Православної Церкви, Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Духовного управління мусульман України, а також Інституту релігійної свободи.

Зазначається, що зустріч у Мінагрополітики мала на меті знаходження консенсусу щодо цієї проблематики, зважаючи на доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля за результатами обговорення законопроєкту № 5385 на зустрічі з ВРЦіРО 23 квітня 2021 року.

Нагадаємо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №5385 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками».

Метою проекту закону є трансформація права постійного користування землею у сучасні правові титули, які б надавали можливість більш ефективного використання земельних ресурсів.

Уряд може скасувати право на безоплатне користування земельними ділянками державної власності релігійним організаціям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *